29.12.2010
Скачати в інших форматах:

Егберт Брінк, Хенк Дрост

Троянда Мартіна Лютера

3. Хрест залишає серце на його законному місці

 

 

        

Хоча це і чорний хрест, який несе смерть та спричиняє біль, він залишає серце у його природнім кольорі. Не руйнуючи людської сутності, він залишає нас живими. «Праведний житиме вірою» (Рим. 1:17), але вірою в Розіп'ятого.

Лютер

 

Я впевнений, що ви б не хотіли вийти заміж за Лютера. Він був не простою людиною. Інколи він доводив до відчаю навіть свого друга Меланхтона. Через доктрину Господньої Вечері, якої дотримувалися богослови зі Швейцарії, він говорив про них погано. Його висловлювання стосовно євреїв були також не найкращими.

 

Лютер був грішником, і він знав це.

Але завжди можна чомусь навчитися від нього.

 

Якщо ви хочете навчитися у Лютера, то повинні звернути увагу на його боротьбу проти римо-католицьких основ. Рим робить поділ між природою і благодаттю. Римо-католики вважають, що Свята Церква (благодать) знаходиться в несвятому світі (природа). Коли ви стаєте священиком, ви піднімаєтесь на вищий щабель життя. Один священик розповів мені, як він відчув це на собі. Як тільки він почав носити рясу священика, то відійшов від звичайного життя – відмовився від шлюбу, відкинувши всі тілесні потреби; адже коли стаєш священиком, ти сповнюєшся благодаттю. Для Мартіна Лютера це перенесення на вищий щабель було настільки складним, що під час своєї першої меси у нього ледве не стався психосоматичний розлад. Як йому позбутися цієї омани?

 

Бог показав йому, що таке благодать. Милість рятує нас не від природи, а від гріха. Ми не йдемо з цього світу, а навпаки, приходимо в нього як християни.

 

 

 

У своїй брошурі про свободу християнина Лютер говорить, що християнин вільний у служінні Богу. Іншими словами, він приносить користь для Бога в цьому світі. Реформатор стверджує, що «віра стала плоттю».

 

У гербі Лютера серце зображено червоним, тому що хрест, що спричиняє рани та біль, і є символом Божої милості, залишає серцю його справжній колір. Він не змінює природу. Він не вбиває, а залишає жити.

 

 Ось чому колишній священик одружився, і одружився він на черниці. Слід відзначити, що церемонія пройшла в монастирі, який тепер належав прихильникам Реформації. Його друг Меланхтон ремствував, що спілкування з черницями зробили Лютера слабким. Лютер, однак, вважав це проявом віри, підтвердженням Реформації. Він написав своєму батьку, який свого часу був проти того, щоб син став ченцем: «Батьку, ви праві. Біблія не закликає нас відмовлятися від цього світу, живучи у вірі».

 

 

Що ми можемо дізнатися з цього приводу у Лютера?

 

Реформація вчить нас, що в нашому повсякденному житті – у родині, у вихованні дітей, в роботі – ми живемо тільки по Його милості. Однак, як в ті дні, так і сьогодні, деякі радикальні християни закликають людей жити на надзвичайно високому духовному рівні. Але вони забули, що хрест залишає серцю його справжній колір.

 

Таким чином, серце повинно знаходитись в центрі білої троянди.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Евангельская Реформатская Семинария Украины

  • Лекции квалифицированных зарубежных преподавателей;
  • Требования, которые соответствуют западным семинарским стандартам;
  • Адаптированность лекционных и печатных материалов к нашей культуре;
  • Реалистичный учебный график;
  • Тесное сотрудничество между студентами и местными преподавателями.

Цей матеріал ще не обговорювався.