29.12.2010
Скачати в інших форматах:

Егберт Брінк, Хенк Дрост

Троянда Мартіна Лютера

Трактування «троянди Лютера» самим Лютером

 

 

 (Лист до Лазаруса Шпенглера, 8 липня 1530 р.)

 

1. Оскільки ви бажаєте знати, чи моя кольорова печатка, яку ви надіслали мені, досягла мети, я охоче поділюся своїми поглядами і розкрию причину, чому ця печатка є символом моєї теології.

2. Перш за все – це чорний хрест в центрі серця, яке зберігає свій природній колір, на згадку мені самому, що віра в Того, Хто був розіп’ятий, спасає нас. «Бо кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений» (Рим. 10:10).

3. Хоча це і чорний хрест, який несе смерть та спричиняє біль, він залишає серце у його природнім кольорі. Не руйнуючи людської сутності, він залишає нас живими. «Праведний житиме вірою» (Рим. 1:17), але вірою в Розіп'ятого.

 

4. Таке серце повинно знаходитись в центрі білої троянди, щоб показати, що віра дає радість, спокій і мир. Іншими словами, вона поміщає віруючого в білу троянду щастя, бо ця віра дає спокій та радість не так, як світ дає (Ів. 14:27). Саме тому троянда має бути білою, а не червоною, бо білий колір – це колір духів і ангелів (див. Мт. 28:3; Ів. 20:12).

5. Така троянда повинна духмяніти в небесно-блакитному полі, символізуючи те, що така радість у дусі і вірі є початком майбутньої небесної радості, яка вже починається, але має надією на те, що ще не виявлено у повноті.

6. Це поле оточує золоте кільце як знак того, що блаженство на небесах триває вічно і йому немає кінця. Воно є вишуканим, кращим за всі радощі та блага, так само як золото є найціннішим, найдорогоціннішим та найкращим металом.

 

 


Евангельская Реформатская Семинария Украины

  • Лекции квалифицированных зарубежных преподавателей;
  • Требования, которые соответствуют западным семинарским стандартам;
  • Адаптированность лекционных и печатных материалов к нашей культуре;
  • Реалистичный учебный график;
  • Тесное сотрудничество между студентами и местными преподавателями.

Цей матеріал ще не обговорювався.