29.06.2006
Скачати в інших форматах:

Форма посвячення пресвітерів та дияконів

Любі брати і сестри у нашому Господі Ісусі Христі!

Церковна Рада вже двічі сповіщала вам імена братів, які були обрані та призначені на посади старійшин та дияконів у цій церкві, щоб дізнатися, чи є заперечення щодо їх посвячення на ці посади. Оскільки ніхто нічого не має проти їх вчення та способу життя, ми в Імя Господа зараз перейдемо до їх посвячення.

Давайте спочатку послухаємо, що каже Святе Письмо про посади старійшин та дияконів.

Встановлення

Христос, Який є Головою Церкви та сидить праворуч Бога Отця, керує Своєю громадою і опікується нею. Він робить це через служіння людей. Тому Христос дав Своїй громаді служителів. Апостол Павло говорить про це в Еф. 4:11,12: “І Він, отож, настановив одних за апостолів, одних за пророків, а тих за благовісників, а тих за пастирів та вчителів, щоб приготувати святих на діло служби для збудування тіла Христового”.

Тобто Христос показує Себе Добрим Пастирем. У Своєму піклуванні про Свої стада Він настановив пастирів, щоб вони в Його Ім’я пасли овець.

У Новому Заповіті ми читаємо, що апостоли під керівництвом Духа Христа настановили в кожній громаді пресвітерів. Їх також називали “старійшинами”. Уже в Старому Заповіті слово “старійшина” вживалося, щоб указати на особу, яка має служіння керівництва. У першій християнській громаді були і пресвітери, які керували, і пресвітери, які були покликані до проповідування й навчання. У наш час ми називаємо останніх пасторами, або служителями Слова. Пастори й служителі разом складають раду Христової громади. Христос їм довіряє керування громадою. Таким чином Христос захищає Свою церкву від авторитарної поведінки керівних осіб.

Про завдання пресвітерів в Новому Заповіті говориться у кількох місцях. Вони мають разом із пасторами піклуватися про громаду й бути для неї пастирями.

Повноваження та завдання пресвітерів:

Що стосується їхніх повноважень, то завданням старійшин є разом зі служителями Слова наглядати за церквою Христовою, щоб кожен вірний добре поводився у вченні та в житті, згідно з Євангелієм (1Сол. 2:11,12; Тит. 1:9).

По-перше, вони мають регулярно відвідувати членів громади в їх домівках, щоб втішати, підбадьорювати та переконувати Словом Божим, докоряти тим, хто поводиться не так, як слід. Вони будуть застосовувати християнську настанову, згідно наказам Христа щодо тих, хто показує себе невіруючим та неблагочестивим та відмовляється розкаятися (Мт. 18:17,18). Вони будуть слідкувати за тим, щоб церковні таїнства не зневажалися.

По-друге, оскільки вони є правителями дому Божого, вони повинні піклуватися про те, щоб у громаді все відбувалося мирно і в доброму порядку (1Тим. 4:4), як Христос повелів нам. Вони повинні перешкоджати служити в церкві тим, хто не має законного покликання. Вони повинні словами і ділами допомагати пасторам.

По-третє, вони мають слідкувати за вченням та поведінкою пасторів. Вони не повинні допускати ніякого чужого вчення, щоб в усіх відношеннях громада навчалася чистого вчення Євангелії (Дії 20:29,30). Павло спонукає їх, щоб вони старанно дивилися за тим, щоб ніякі вовки не влізли в кошару Доброго Пастиря (Ів. 10:7-13).

Щоб добре виконувати свою роботу пастухів Божого стада, наглядачі повинні привчати себе до благочестя, старанно вивчати Писання, що є корисним у всіх відношеннях, щоб людина Божа до всякого доброго діла була готова (2Тим. 3:11-17).

Повноваження та завдання дияконів

Стосовно служіння милосердя, що доручається дияконам, Писання навчає нас про те, що милосердя походить із Христової любові.

Він прийшов у світ, щоб служити (Ів. 14:9; Мк. 10:45). Зі Своєї милості Він годував голодних, зціляв хворих та співчував засмученим (Мт. 4:23,24; Ів. 13:15). Таким чином Він дав приклад, щоб Його церква чинила так само. Служіння милосердя, що доручається дияконам, походить, отже, від цієї любові нашого Спасителя.

Наслідуючи приклад свого Господа, перша християнська церква стежила за тим, щоб ніхто з її членів не був у злиднях (Дії 2:46; Дії 4:32-37). Кожному давалося відповідно до потреби.

І сьогодні Господь також закликає нас виявляти гостинність, щедрість та милосердя, щоб слабі та бідні могли розділити радість Божого народу (Мт.25:31-46; Рим.12:13; Євр.13:2,16). Ніхто в церкві Христовій не повинен залишитися без втішання, якщо він хворий, самотній та бідний.

Заради цього служіння любові Христос дав Своїй церкві дияконів (1Петр.4:9; Фил.1:1). Коли апостоли зрозуміли, що, приділяючи повну свою увагу щоденній підтримці бідних, їм доведеться полишити проповідь Слова Божого, вони доручили виконання цього обовязку 7 братам, яких обрала громада (Дії 6:1-7). Отже, диякони відповідають за успіх служіння милосердя в церкві. Вони повинні ознайомитися з існуючими потребами та труднощами та закликати членів громади до милосердя. Вони мають збирати пожертви та розподіляти їх в Імя Христа відповідно до потреб. Вони покликані підбадьорювати та втішати Словом Божим тих, хто отримує дарунки любові Христової (Гал.6:10; 1Сол.3:12). Вони словом і ділом сприятимуть єдності та братерству у Святому Дусі, якими громада насолоджується за Божим столом.

Таким чином Божі діти будуть більше любити один одного та всіх людей (2Петр.1:7).

Посвячення

Любі брати, ви зараз готові зайняти свої посади. Ми просимо вас відповісти на такі запитання перед Богом та Його святою церквою.

По-перше, чи відчуваєте ви в своїх серцях, що сам Бог через Свою громаду покликав вас на цю посаду?

По-друге, чи вірите ви, що Старий і Новий Заповіти є єдиним Словом Божим та повним вченням спасіння? Чи відхиляєте ви усі вчення, що суперечать Йому?

По-третє, чи обіцяєте ви вірно, згідно з цим вченням виконувати свої обовязки та побожно поводитися у всьому своєму житті?

По-четверте, чи обіцяєте ви також підкоритися настанові церкви у випадку, якщо ви станете порушниками у вченні та в житті?

Яка ваша відповідь?

 

Відповідь

Так, усім моїм серцем (кожен відповідає окремо).

Нехай Всемогутній Бог та Отець дарує вам Свою милість, щоб ви могли вірно та плідно виконувати свої обов'язки. Амінь.

Відповідальність

Ви, старійшини, як добрі пастирі стада Христового будьте старанними у керуванні церквою, у втішанні тих, хто страждає, у переконанні тих, хто відхиляється від правильного шляху. Стежте, щоб громада залишалася вірною чистому вченню та вела благочестивий спосіб життя. Пасіть стадо Боже, що у вас, наглядайте не з примусу, але добровільно, не для брудної наживи, а ревно, не пануйте над спадком Божим, але будьте для стада на взір” (1Петр.5:2-4).

Ви, диякони, будьте вірними і старанними у збиранні дарунків і розподіляйте їх з радістю серед тих, хто потребує допомоги. Підтримуйте тих, хто носить тягар турбот і хто самотній. Давайте громаді у своєму служінні милосердя добрий приклад служби, на яку Христос покликав усіх.

Будьте усі в злагоді та будьте вірними на своїх посадах (1Тим.3:9). Тримайте таємницю віри при чистім сумлінні. Якщо ви будете служити добре, то будете набувати собі повагу, завжди матимете велику відвагу у вірі, щоб говорити у Христі Ісусі, і, нарешті, увійдете до радощів Господа свого (1Тим.3:13).

Любі брати і сестри, прийміть цих людей, як слуг Божих.

(Щодо пресвітерів:)

“Шануйте тих, хто працює між вами і в вас старшинують у Господі, і навчають вас вони, і в великій любові їх майте за їхню працю” (1Сол.5:12,13). “Слухайтесь ваших наставників та коріться їм, – вони бо пильнують душ ваших, як ті, хто має здати справу” (Євр.13:17).

(Щодо дияконів:)

Турбуйтеся про те, щоб диякони мали досить статку, щоб виконувати своє служіння. Будьте добрими правителями всього, що доручив вам Господь. Пам'ятайте Христа, ваш приклад у служінні Церкві Божій, щоб усі члени громади, які є в нуждах, з подякою приймали допомогу, яку дає Христос через дияконів.

Оскільки ми не можемо зробити все це самі, давайте звернемося до Господа Бога нашого.

Молитва

Господь Бог, Отець Небесний, Ти вподобав для будування Твоєї церкви призначити наглядачів та дияконів, окрім служителів Слова. Ми дякуємо Тобі за те, що Ти дав нам людей, які мають дар від Духа Твого Святого. Дай їм більше і більше тих дарів, що їм потрібні, - мудрість, сміливість, тактовність та милосердя, - щоб кожен з них виконував свої обов'язки так, як це до вподоби Тобі.

Дай Свою милість і старійшинам, і дияконам, щоб вони наполегливо продовжували вірне служіння, щоб клопіт або переслідування світу не перешкоджали їм.

Зроби так, щоб ця громада, над якою Ти їх поставив, охоче підкорялася добрій проповіді наглядачів і поважала їх в любові за їхню роботу.

Навчи нас любити один одного. Зроби так, щоб ми охоче забезпечували дияконів достатнім статком, щоб щедро допомагати бідним.

Ми благаємо Тебе, щоб вірною службою кожного Царство Сина Твого прийшло і щоб Твоє Ім'я прославилося, бо Твоє є царство, і сила, і слава навіки. Амінь.

 

Евангельская Реформатская Семинария Украины

  • Лекции квалифицированных зарубежных преподавателей;
  • Требования, которые соответствуют западным семинарским стандартам;
  • Адаптированность лекционных и печатных материалов к нашей культуре;
  • Реалистичный учебный график;
  • Тесное сотрудничество между студентами и местными преподавателями.

Цей матеріал ще не обговорювався.