29.06.2006
Скачати в інших форматах:

Форма поновлення в церкві

Повідомлення

Любі брати і сестри в Господі Ісусі Христі!

Ви пам’ятаєте, що в минулому брат (сестра) був вилучений з громади Христа, а нині церковна Рада з радістю сповіщає вам, що Господь благословив це проведення настанови і всі застереження та молитви громади. І Бог навернув цього брата до покаяння. Наш брат бажає повернутися до спільноти церкви. Оскільки Христос велить нам з радістю приймати грішника, який покається, то вилучення цього брата буде скасоване. Він буде прийнятий до спільноти церкви і допущений до Вечері Господньої.

Якщо хтось має обґрунтовані заперечення проти цього, просимо повідомити про це церковну Раду до ……… Сьогодні ми хочемо подякувати Богові за Його піклування про нашого брата (сестру) … і просити, щоб Бог завершив Свою роботу в серці цього брата, щоб наш брат (сестра) мав вічне спасіння. Амінь.

[Якщо до вищевказаної дати ніхто не скаже церковній Раді про свої обґрунтовані заперечення, тоді поновлення нашого брата (сестри) відбуватиметься до наступного проведення Господньої Вечері таким чином]:

Поновлення

Любі брати і сестри в Господі Ісусі Христі!

Ми вже повідомляли вам про покаяння брата (сестри) ... і про те, що він (вона) може повернутися знову до нашої церкви Господньої. Ніхто не мав жодних заперечень проти цього поновлення, тому ми зараз приймемо його (її) знову до громади віруючих.

Христос наказав Своїй церкві вилучати нерозкаяних грішників. Він говорить: ²Поправді кажу вам: Що тільки зв’яжете на землі, зв’язане буде на небі. І що тільки розв’яжете на землі, розв’язане буде і на небі² (Мт. 18: 18).

Він навчав нас, що вилучення не відбирає всі надії на спасіння. Бог поклявся Собі, говорячи: ²Як живий Я, - говорить Господь Бог, - не прагну смерті несправедливого, а тільки, щоб вернути несправедливого з дороги його, і буде він жити” (Єз. 18:23; 33:11).

Тому церква залюбки приймає розкаяного грішника до своєї спільноти.

Апостол Павло наставляв громаду Коринту прощати і втішати брата свого, котрий був вилучений, але потім покаявся у своїх гріхах. Він умовляв запевняти цього брата в любові до нього, щоб він не впав у розпач від сорому (2Кор. 2:5-7).

Христос також вчить нас, що прощення, яке отримує грішник, який покаявся, згідно зі Словом Божим вважайте ²даним² Богом.

З цієї причини жоден, хто справді кається, не повинен сумніватись анітрохи у тому, що йому дарована милість Божа, бо Христос говорив, запевняючи: ²Кому гріхи простите, простяться їм² (Ів. 20:23).

Запитання

Перед тим як поновити тебе у церкві Христа, ми просимо, щоб ти відповів на такі питання:

Брат (сестра) ... , чи визнаєш ти всім своїм серцем, що тобі справді соромно за свою впертість та гріх, через який ти справедливо був вилучений з церкви? Чи ти справді віриш, що Господь простив усі твої гріхи через Ісусову кров та обдарував тебе милістю?

Чи саме через це ти бажаєш бути відновленим у церкві Христовій і чи обіцяєш ти відтепер жити праведно згідно із заповідями Божими?

Відповідь: Так, я обіцяю.

Після цього пастор чи пресвітер каже:

Вибрані іменем та волею Ісуса Христа ми, як старші члени церкви Божої, звільняємо тебе, брате (сестро) ... , стверджуємо, що ти, брат (сестра) ... уже не вилучений з громади. Ми приймаємо тебе знову до церкви Господньої з радістю та вдячністю, і проголошуємо знову твою причетність до Господа Ісуса Христа, до Святих таїнств і до всіх духовних дарів та благословінь нашого Спасителя, які Бог обіцяв дарувати Йому та церкві Його. І нехай вічний Бог, який “в вас розпочав добре діло, виконує його аж до дня Ісуса Христа” (Фил. 1:6).

Дорогий брате (сестро) наш в Господі Ісусі!

Будь впевнений у серці своїм, що Господь прийняв тебе із милістю. Стережись хитрої підступності сатани, грішного світу, протистій спокусам власного серця і плоті, щоб не заплутатись у гріхах. Христова любов повернула тебе назад; люби Його, адже Він так багато простив тобі.

Любі брати і сестри! Прийміть із любов¢ю цього брата (сестру). Радійте і будьте вдячні, що цей брат (сестра) був мертвий, а тепер ожив, пропав був, а тепер знайшовся (Лк.15:32). Радійте разом з ангелами, бо Христос сказав, що на небесах більше радості буде від грішника, що покаявся, ніж від дев’яноста дев’яти праведників, що не потребують покаяння (Лк.15:7). Не вважайте його (її) більше за чужинця та вигнанця, а за свого члена церкви Божої (Еф.2:19), який разом із вами є спадкоємцем Христа. Давайте подякуємо Господу за Його милість.

Молитва

Милостивий Боже і Отче, ми дякуємо і звеличуємо Твоє Ім’я через Ісуса Христа за те, що наш брат (сестра) ... покаявся і навернувся до життя з Тобою. Це для нас велика радість. Ми просимо Тебе показати йому (їй) Свою милість, щоб цей брат (сестра) повірив у прощення гріхів і радів разом із нами, щоб став служити Тобі з іще більшим натхненням.

Цього брата (сестру), який тривалий час був для багатьох спокусою, зроби благословенням для багатьох. Допоможи йому твердо йти за Тобою до кінця.

Навчи нас, Отче, цим прикладом, що в тебе є прощення, за яке Тебе звеличують. Дозволь нам разом із цим братом (сестрою) служити Тобі зі страхом та смиренням до кінця днів наших через Ісуса Христа нашого Господа, Який разом із Тобою і Святим Духом є Єдиним та Істинним Богом. Амінь.

Молитва ² Отче Наш²:

“Отче наш, що єси на небесах!

Нехай святиться Ім’я Твоє,

нехай прийде Царство Твоє,

нехай буде воля твоя

як на небі, так і на землі.

Хліба нашого насущного

дай нам сьогодні.

І прости нам провини наші,

як і ми прощаємо винуватцям нашим.

І не введи нас у спокусу,

але визволи нас від лукавого.

Бо Твоє є царство, і сила, і слава навіки”.

Амінь.

 

 

 

 

 

Це переклад літургійної форми, яка використовується Реформатськими церквами в Нідерландах. Її походження відносять до часів Реформації.

Евангельская Реформатская Семинария Украины

  • Лекции квалифицированных зарубежных преподавателей;
  • Требования, которые соответствуют западным семинарским стандартам;
  • Адаптированность лекционных и печатных материалов к нашей культуре;
  • Реалистичный учебный график;
  • Тесное сотрудничество между студентами и местными преподавателями.

Коментарі:

1. юрій
16.03.2010 | 00:22
то громада тільки случає, а не вирішує?